fbpx

Qytetarët shpëtuan dy kuaj që ishin të shtrirë për toke për pesë orë (VIDEO/FOTO)

Qytetarë, veterinarë dhe aktivist të Shoqatës për mbrojtje të kafshëve “Amina Mundi” shpëtuan dy kuaj të lodhur dhe të uritur  në rrugën  “Vasil Gjorgov”, publikoi “Makfaks”, njofton Portalb.mk.

Njëri kalë ishte në gjendje më të rëndë shëndetësore dhe pothuajse pesë orë ka qenë i shtrirë në tokë, por me dhjetë shishe infuzi arriti të ngrihet në këmbë.

Shoqata “Amina Mundi” kërkoi ndryshim të ligjit për mirëqenie të kafshëve me të cilin do të mbrohen kuajt në mjediset urbane.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button