fbpx

Skuadra e Interit thyen një rekord tjetër në Serie A, ja për çfarë bëhet fjalë

Skuadra e Interit ka filluar për mrekulli sezonin e ri të Serie A.

Ekipi i Spalletit ka fituar 7 ndeshje dhe ka barazuar një në 8 ndeshjet e zhvilluara gjithsej, shkruan Sovrani.info

Interi ndodhet vetëm 2 pikë largë vendin të parë, që e mban Napoli.

Skuadra e Interit deri më tani ka më së shumti fansa në stadium në Serie A, në tetë xhirot e para.

Zikaltërit kanë një mesatare prej 59, 336 spektatorëve për ndeshje dhe ndiqen nga Milan i cili ka (51,510  tifozë për ndeshje dhe i treti në listë është Napoli 42.351 tifozë për takim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button