fbpx

Rikthehet UEFA Champions League, super ndeshjet që rrezikojnë të anulohen

Rikthehen mbrëmjen e sotme emocionet e Uefa Champion League me ndeshjet e treta të grupet E, F, G dhe H ku konkretisht pritet të luhen 8 ndeshje.

Por vëmendja do jetë vetëm në dy prej tyre, në përballjen Real Madrid me Totenham dhe Manchert City me Napolin.

Këto ekipe pritët ti japin një spektakël dhe emocione të forta mbrëmjes së sotme.

Për ndeshjen e Mançesterit dhe Napolit surprizat kanë filluar që tani pasi përballja e tyre në stadiumin e Mançesterit rrezikon të mos zhvillohet për shkak të stuhisë “Ophelia” që pritet të godas Anglinë.

Meteorologët kanë paralajmëruar se erërat pritet të jenë mbi 190km/h ç’ka e bënë të pamundur dhe të rrezikshme përballjen e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button