fbpx

Shokuese, ja si shpërngulën myslimanët nga Mianmari (VIDEO)

Mijëra qytetarë të popullit rohingja çdo ditë ikin në Bangladesh nga dhuna dhe persekutimi në Mianmar, se sa është numri i këtij vargu mund të shihet në video ku ka një kolonë të pafundme refugjatësh, njofton Portalb.mk.

Në videon që është bërë me dron shihet se si mijëra pjesëtarë të rohingjave ecin përgjatë pjesës së ngushtë të rrethit të lumit në Bangladesh.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button