fbpx

Dibër, Arben Agolli pret bashkëpunim opozitar në rrethin e dytë

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për kryetar të Komunës së Dibrës, Arben Agolli, ka kaluar rrethin e parë dhe tani do të përballet në balotazh me kandidatin e BDI-së, Ruzhdi Lata. Në një deklaratë për Portalb.mk, ai e ka komentuar procesin zgjedhor të zgjedhjeve komunale që u mbajtën të dielëm më 15 tetor dhe tha se është i kënaqur nga rezultati, ndërkaq pret që në rrethin e dytë të ketë bashkëpunim me partitë opozitare shqiptare, njofton Portalb.mk.

“Relativisht jam i kënaqur me rezultatin, procesi zgjedhor ka kaluar qetë me një incident të vogël, i cili nuk la ndonjë pasojë. Në rrethin e dytë shpresojmë që të bashkëpunojmë me partitë opozitare shqiptare”, tha Agolli për Portalb.mk.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button