fbpx

Prokurori i Zvicrës ngrit hetim kundër presidentit të PSG-së

 Kabineti i prokurorit shtetëror zviceran njoftoi se kundër Nasser Al-Khelaifa, presidentit të Paris Saint-Germain (PSG) është ngritur hetim për dyshimin se ka kryer vepër penale ryshfet lidhur me të drejtat e transmetimit të ndeshjeve të Kampionatit Botëror në futboll, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga Kabineti i prokurorit shtetëror zviceran bëhet e ditur se hetimi ka të bëjë me ryshfetin e ofruar për ish-Sekretarin e Përgjithshëm të FIFA-s Jerome Valcke që grupit medial të Katarit “beIN” t’i jepen të drejtat e transmetimit të ndeshjeve të Kampionatit Botëror 2026 dhe 2030.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button