fbpx

Hamas dhe Fatah arritën marrëveshje për pajtim politik

Organizatat palestineze Hamas dhe Fatah kanë arritur marrëveshje për pajtim politik, deklaroi një përfaqësues anonim i Hamasit.

Hollësitë e marrëveshjes do të publikohen në konferencën për shtyp gjatë ditës në Kajro.

Bisedimet mes Hamasit dhe Fatahut kanë filluar të martën në Kajro.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button