fbpx

Humbja ndaj Italisë e rendit Shqipërinë të tretën në Grupin G (VIDEO)

Shqipëria ka humbur përballë Italisë në “Loro Boriçi” me rezultatin minimal 0-1 me golin e shënuar nga Antonio Candreva.

Në pjesën e parë të dyja ekipet kishin raste për gol, por me një lojë të barabartë, ku nuk kishin porta të prekura.

Shqipëria dukej më shumë agresive sesa Italia në pjesën e dytë duke e sulmuar shumë herë portën e miqve.

Aty ku nuk pritej aty ndodhi gjithçka, pas një krosimi të mbrojtësit Spinazzola për tek Candreva që ky i fundit e kontrollon topin mjaft dhe mposhtë Berishën, duke e dërguar topin në rrjetë.

Me këtë fitore Italia shkon pa problem në pazën “play-off” duke e lënë Shqipërinë në vendin e tretë me 13 pikë. Shqipëria në këto ndeshje kualifikuese grumbulloi 4 fitore, 5 humbje dhe 1 barazim.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button