fbpx

Hamilton, “pole position” dhe rekord në Japoni

Lewis Hamilton ka marrë “pole position” e 71 në karrierën e tij, duke vendosur kohën më të shpejtë në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Japonisë, transmeton Top Channel. 

Hamilton arriti kohën 1:27:316, e cila është edhe rekord për këtë pistë. Kohën e dytë më të mirë e mori piloti tjetër i Mercedes, Valtteri Bottas, ndërsa vendi i tretë i takon Vettel.

Vetëm vendi i gjashtë për Raikkonen, megjithatë piloti i Ferrarit së bashku me Bottas janë penalizuar me nga 5 vende për shkak të ndryshimit të kambios.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button