fbpx

Mësoni se si të mbani mend çdo gjë shpejt dhe lehtë (Video)

Nëse dëshironi që të memorizoni gjërat dhjetë herë më shpejt, këtu keni zgjidhjen…
Ju i mbani mend informacionet në mënyra të ndryshme, si fjalë, apo si foto duke memorizuar në formë vizuale dhe dallimi i këtij procesi ka drastikisht rezultat të ndryshëm, shkruan Lajmi.net.

Jeni në gjendje të testoni veten?

Fillimisht, kuptojeni sa të fortë e keni memorien verbale, përmes dhjetë fjalëve që do t’i shihni në video. Më pas, testojeni veten edhe në formën vizuale dhe shikoni cila është më e mirë, pastaj aplikojeni për veten tuaj.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button