fbpx

#Debatpërnime tetovarëve u solli premtime të shumta me afate e mënyra (VIDEO)

19:30- Duke premtuar transparencë maksimale dhe përkushtim për të mirën e qytetarëve të Tetovës, kandidatët për kryetarë të Tetovës, i Aleanca për Shqiptarët (ASH), Adnan Neziri, i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Bardhyl Dauti, i Lëvizjes BESA Bilall Kasami dhe i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Teuta Arifi, sot në #Debatpërnime njëzëri premtuan se do të zgjidhet përfundimisht problemi me moslegalizimin e ndërtesave pa leje, me kaosin urbanistik dhe trafik, me mungesën e ujit të pijshëm si dhe treguan mënyra se si do të menaxhohen mbeturinat në rajonin e Pollogut, raporton Portalb.mk.

Për të parë premtimet për secilën problematikë, klikoni në linqet më poshtë:

LEXO: Kandidatët e Tetovës, për katër vjet do të miratojnë më shumë se gjysmën e kërkesave për legalizim
LEXO: Çfarë do të ndodh me trafikun në Tetovë? Ja çfarë premtojnë kandidatët (VIDEO)
LEXO: Fabrikë reciklimi apo stacion selektimi? Ja si do të zgjidhet problemi me mbeturinat në Tetova

https://www.youtube.com/watch?v=lyzzWHRmaH0

Pas Çairitkaravani i debateve të “Jeta në Maqedoni” ishte sot në Tetovë kurse nesër do të jetë në Strugë. Udhëhiqet nga moderatorja Jeta Xharra kurse është realizuar në partneritet të Portalb.mk, Kallxo.com dhe Art Channel.

Debat pernime orari

Nga debati i mbrëmshëm për Çairin:

LEXO: Si do të zgjidhet halli me rrugët e ngushta e ndërtimet e egra? Premtojnë kandidatët e Çairit (VIDEO)
LEXO: Kandidati i BDI-së premton renovim të shkollave e çerdhe në Çair (VIDEO)
L
EXO: Kandidati i ‘Besa’: Arsimtarët në Çair jetojnë nën presion të BDI-së (VIDEO)

LEXO: Faruk Avdiu: Kolegët nuk guxojnë të ma bëjnë ‘Like’ (VIDEO)
L
EXO: Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button