fbpx

Fitoni energji dhe shkrini yndyrnat me një gotë në ditë!

Është shpallur pija e shëndetshme dhe çudibërëse e verës! Është ideale për të shkrirë dhjamin në bel, yndyrnat e tepruara si edhe për të larguar mbetjet në organizëm. Kjo pije që ju sugjerojmë  sot është një detoks me ngjyrë të gjelbër të cilin mund ta konsumoni gjatë gjithë ditës, ose si një pije freskuese në vaktet e ndërmjetme. Është i freskët, pastrues dhe me shumë pak kalori. Madje këshillohet edhe për ju që vuani nga fryrja e stomakut, shkruan Bordo.al. 

Me shumë pak përbërës do të përfitoni një detoks të shëndetshëm: gjysmë litri ujë, një tufë majdanoz, një lugë gjelle uthull, një lugë kafeje mjaltë e xhenxhefil dhe një lugë kafeje kanellë pluhur. Mund ta konsumoni të ftohtë ose edhe me temperaturën e ambientit. Ju bëftë mirë!

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close