fbpx

Presidenti i Rusisë mbërrin në Turqi

Presidenti i Federatës së Rusisë, Vladimir Putin, ka mbërritur në Ankara në kuadër të takimeve që do të zhvillojë në Turqi, raporton Anadolu Agency (AA).

Putin është pritur nga Zv.ministri i Jashtëm i Turqisë, Ahmet Yıldız, ambasadori i Rusisë në Ankara, Aleksey Yerhov dhe zyrtarë të tjerë të delegacionit.

Theksohet se presidenti Recep Tayyip Erdoğan do të presë presidentin Putin me një ceremoni zyrtare në rezidencën presidenciale.

Erdoğan dhe Putin pas darkës së punës dhe takimit bilateral do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close