fbpx

Shilegov: Do ta rivitalizojë Vodnon dhe do t’i pastrojmë deponitë e egra

Rivitalizim të malit Vodno dhe pastrim të deponive të egra, kanaleve, mbeturinave për mjedis të shëndoshë jetësor, paralajmëroi sot kandidati për kryetar të Qytetit të Shkupit nga radhët e LSDM-së, Petre Shilegov, transmeton MIA.

Shilegov në Kisella Vodë tha se edhe kjo, si edhe komunat tjera të Shkupit, është viktimë e politikës së deritanishme të papërgjegjshme, të paplanifikuar dhe të keqe për shkak të cilës qytetarët thithin ajër të ndotur.

Shëndeti i qytetarëve, tha, është në fokus të programit të tij.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close