fbpx

Emrat e kryetarëve dhe këshilltarëve komunal të Dibrës, Bogovinës, Bërvenicës dhe Butelit (FOTO)

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot ka publikuar emrat e kandidatëve për kryetar dhe këshilltar që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 15 tetorit në Maqedoni, njofton Portalb.mk.

Më poshtë mund të gjeni emrat për komunën e Dibrës, Bogovinës, Bërvenicës dhe Butelit ku kandidatët janë shqiptarë.

Diber 1

Bogovina bervenica

Butel

Për komunat tjera në lajmin e ardhshëm.

Përndryshe, për të kuptuar emrat e kryetarëve dhe këshilltarëve komunal për Qytetin e Shkupit, Gostivarit dhe Haraçinës: KËTU.

Ndryshe, më 25 shtator ka filluar edhe zyrtarisht fushata zgjedhore në Maqedoni, e njëjta do të zgjas deri më 13 tetor, kur edhe fillon heshtja zgjedhore. Zgjedhjet lokale do të mbahen më 15 tetor.

Për të parë listën e plotë të këshilltarëve tjerë shikoni më poshtë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close