fbpx

Ish-kryeministrja tajlandeze Shinavatra dënohet me pesë vite burgim

Gjykata Supreme në Tajlandë sot e ka dënuar ish-kryeministren Ingluk Shinavatra me pesë vite burgim për neglizhencë gjatë plotësimit të programit për blerje të orizit nga prodhuesit.

Gjykimi u dha në mungesë të Shinavatrës, e cila ka qenë në funksion nga viti 2011 deri në vitin 2014.

Supozohet se ka ikur nga Tajlanda dhe tani ndodhet në Singapor ose Dubai.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close