fbpx

Myftinia e Tetovës: Tetovarët të mos bien nën viktimën e manipulimeve nëpër fushata zgjedhore

Myftinia e Tetovës nëpërmjet komunikate që kanë dërguar në media bën apel që tetovarët të mos bien nën viktimën e manipulimeve nëpër fushatat zgjedhore, njofton Portalb.mk.

“Myftinia e Tetovës  iu bën apel të gjithë besimtarëve në Tetovë dhe rrethinë, që të mos bëhen viktimë e manipulimeve të cilat kanë për bazë përdorimin e tyre nëpër fushata parazgjedhore. Gjithashtu bëhet thirrje  që të mos keqpërdoren autoriteti i myftiut prof. Qani Nesimit, imamëve, muezinëve dhe muallimëve që janë të angazhuar nëpër xhami. Kurse kolegët tanë të kenë kujdes mos të bien pre e interesave të ndryshme politike, por le të jenë të fortë dhe të rëndë në profesionin e tyre. Të gjitha subjektet politike në vend, gjatë fushatës parazgjedhore, të mos i keqpërdorin objektet fetare, të bëjnë fushatë të qetë ashtu siç kërkojnë rregullat demokratike, pa ofendime duke pasur kujdes që të mos dëmtohen marrëdhëniet ndërnjerëzore”, thuhet në komunikatë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close