fbpx

Përfshihet në zjarr xhamia në qytetin Orebro të Suedisë, policia heton nëse zjarri ka qenë i qëllimshëm

Xhamia në qytetin Orebro të Suedisë sonte u përfshi në flakë, ndërsa policia po dyshon se zjarri është i qëllimshëm.

Zjarrfikësit janë thirrur në orën dy të mëngjesit të sotëm, kur zjarri veçse ishte përhapur nëpër objektin e xhamisë në një masë të madhe.

Nuk ka informacione nëse dikush është lënduar në incidentin, por policia heton nëse zjarri është vendosur qëllimisht.

Xhamia ishte ndërtuar në vitin 2007 dhe ka pasur kapacitet për 250 besimtarë

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close