fbpx

Deri në orën 14:00, në Gjermani votuan 41% e qytetarëve

Zgjedhjet në Gjermani janë duke vazhduar, ku mbi 60 milionë gjermanë po e shfrytëzojnë të drejtën e tyre.
Sipas mediave gjermane, dalja në zgjedhje deri në orën 14:00 ka qenë mbi 41%, transmeton Lajmi.net.

Në garë për kancelar në këto zgjedhje janë, Angela Merkel dhe Martin Schulz.

Sipas sondazheve, Merkel do ta fitojë edhe mandatin e katërt si kancelare e Gjermanisë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close