fbpx

Votuan Angela Merkel dhe Martin Schulz (Video)

Dy kandidatët për kancelar të Gjermanisë, Angela Merkel dhe Martin Schulz kanë hedhur votën e tyre në zgjedhjet parlamentare.

Që nga orët e mëngjesit gjermanët po e shfrytëzojnë të drejtën e tyre të votës.

Mbi 60 milionë gjermanë kanë të drejt vote, dhe do t’i zgjedhin përfaqësuesit e tyre në Bundestag, transmeton Lajmi.net.

Sipas sondazheve, Angela Merkel pritet ta sigurojë edhe mandatin e katërt si kancelare.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close