fbpx

Sulm me acid në Londër, 6 të plagosur

Të paktën 6 persona u lënduan në një sulm me acid pranë një qendre tregtare në lindje të Londrës.

Të dhënat e para flasin për një sulm të koordinuar nga një bandë të rinjsh, të cilët iu vërsulën njerëzve duke i spërkatur me acid, transmeton Top Channel.

Policia thotë se nuk po e trajton incidentin si një sulm me sfond terrorist, por hetimet vazhdojnë. Forca të shumta policore dhe mjekë u dhanë ndihmën e parë të lënduarve në Stratford Shopping Centre.

Një person është arrestuar në lidhje me sulmin, i cili vuri në alarm gjithë Londrën për shkak të frikës së një incidenti tjetër terrorist.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close