fbpx

Porto, fitorja e 7 radhazi në kampionat

Fitorja e 7 radhazi për Porton në një fillim me të vërtetë impresionues në sezonin e ri. Në javën e 7  të kampionatit portugez në sfidën e transmetuar drejtëpërdrejt dhe ekskluzivisht, “dragonjtë” e trajnerit të ri karizmatik, Serxhio Konseisao shpartalluan në “Do Dragao” debutuesit e Portimonense me rezultatin 5-2.

Në një start asfiksues dhe të vrullshëm, të zotët e shtëpisë arritën të gjenin tre herë rrjetën në harkun kohor të 5 minutave duke çarë në qendër të një mbrojtje inekzistente. Në minutën e 20 ishte spanjolli Ivan Marcano që zhbllokoi shifrat. Dy minuta më vonë Vincent Abubakar dyfishoi rezultatin. Në minutën e 25 përballë një mbrojtje të çoroditur, radha i erdhi Marega të shënonte golin e tretë. 9 minuta nga fundi i pjeseës së parë japonezi Nakazhima ngushtoi diferencën e golave.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close