fbpx

Amerika do të ndërtojë në Londër ndërtesën me të shtrenjtë në botë (FOTO)

Këto janë fotot e para të ndërtesës më të shtrenjtë që është ndërtuar ndonjëherë dhe që me shumë gjasa do të jetë Ambasada amerikane në Londër, transmeton Syri.net.

Për të qenë e mbrojtur nga sulmet terroriste do të jetë e rrethuar nga uji. Ambasada, që do të ndërtohet në zonën “Nine Elms” në Londër, do të jetë ambasada më e kushtueshme në botë.

Shpenzimet do të arrijnë 1 miliard dollarë. Për rritje të sigurisë u desh që fillimi i ndërtimit të godinës të shtyhej.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close