fbpx

U arrestua Igor Jug – njëri nga dhunuesit e 27 prillit në Kuvendin e Maqedonisë, që u kërkua me fletarrestim

Sot në mëngjes në Kumanovë është arrestuar Igor Jug, njëri nga grupi i banditëve që me 27 prill sulmuan deputetë dhe gazetarë në sallën e Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, konfirmojnë për “TV Tellma”, burime nga hetimet, njofton Portalb.mk.

Kundër tij është hapur padi menjëherë pas incidentit, por ishte i pakapshëm për organet e rendit.

Arresimi i tij është konfirmuar edhe nga policia.  Siç bëjnë të ditur nga TV Tellma Igor Jug është gjetur në banesën e babait të ndjerë në Kumanovë.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close