fbpx

National Geographic publikoi imazhet më të bukura të natyrës (Foto)

Edhe pse në shikim të parë duken si imazhe nga përrallat, ato në të vërtetë janë reale dhe janë shkrepur në vende të ndryshme të botës, transmeton Telegrafi.

Në këtë garë kanë marrë pjesë mijëra fotograf nga e mbarë botë, por vetëm 50 kanë arritur të futen në rrethin e ngushtë për fotografët më të mirë në kategorinë e “botës së egër” dhe “natyrës”.

Juria e National Georgraphic që marrë me përzgjedhjen e imazheve më të mira, ka pasur një mision të vështirë, për faktin se shumica e fotografive kanë qenë të bukura.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close