fbpx

Moti sot në Maqedoni

Moti sot pritet të jetë me diell dhe temperatura të larta. Temperatura ditore pritet të jetë mbi mesataren e kësaj periudhe të vitit. Do të fryjë erë e dobët në drejtim jugperëndimor, ndërsa në pjesët perëndimore të vendit era do të përforcohet.

Temperatura ditore parashikohet të lëvizë prej 28 deri më 36 gradë celsius. Në Shkup dhe rrethinë do të jetë me diell dhe nxehtë, do të fryjë erë e dobvt me drejtim jugperëndimor, ndërsa temperatura maksimale ditore do të arrijë 34 gradë celsius.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close