fbpx

Kapet peshku i rrallë, peshon 1.2 ton

Peshkatarë rusë kanë kapur një peshk të veçantë, i cili ka një peshë prej 1.2 ton, por më pas janë përballur me kritika të shumta pasi gjallesa e veçantë ka ngordhur, shkruan Top Channel.

Peshku është kapur së fundi pranë brigjeve të ishullit Kuril, ndërsa peshkatarët kanë qenë në dilemë që ta mbajnë apo ta lëshojnë sërish në det, ai ka ngordhur.

Reagime të shumta ka pasur nga shkencëtarët, të cilët kanë dashur të studiojnë atë dhe ta ruanin atë në një muze.

Të gjendur në këtë situata, peshkatarët premtuan se kur të kapin sërish një peshk të ngjashëm do të ja dhuronin atë shkencëtarëve.

peshku

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close