fbpx

Me thikë sulmohet një ushtar francez në Paris

Një ushtar nga operacioni “Sentitel”, i cili është pjesë e misionit antiterrorist në Francë, është sulmuar nga një burrë i armatosur me thikë.

Ushtari ka reaguar shpejtë dhe sulmuesi është kapur. Nuk ka të lënduar në incident.

Sulmi ka ndodhur herët në mëngjes në metro-stacionin “Shatle”.

Sipas burimeve policore, sulmuesi gjatë incidentit “e ka përmendur Allahun”.

Ky është sulmi i shtatë ndaj ushtarëve nga operacioni “Sentitel”, i filluar pas sulmeve në Paris në nëntor të vitit 2015.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close