fbpx

Të paktën 25 të vdekur si pasojë e zjarrit në një shkollë islamike në Malajzi

Të paktën 25 persona, përshirë nxënës, kanë humbur jetën si pasojë e zjarrit i cili në mëngjesin e sotëm shpërtheu në një shkollë islamike religjioze në Kuala Lumpur.

Informacioni për zjarrin është marrë në orën 05:40 sipas kohës lokale, theksohet në kumtesën e shërbimit për zjarrfikës të Malajzisë.

Në mesin e viktimave ka nxënës dhe mësues të institucionit arsimor. Aksioni për shpëtim vazhdon. Trupat e pajetë të viktimave janë transferuar në spital.

Tani për tani nuk janë kumtuar hollësi lidhur me incidentin.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close