fbpx

LSDM-ja dhe 21 parti tjera nënshkruan marrëveshje koalicioni për zgjedhjet lokale

Partia qeverisëse e Maqedonisë, LSDM-ja së bashku me 21 parti tjera sonte nënshkruan marrëveshje për paraqitje të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme lokale, gjegjësisht formuan koalicion parazgjedhor. Para nënshkrimit lideri i LSDM-së Zoran Zaev mbajti fjalim, njofton Portalb.mk.

“Koalicioni ynë tani për tani numëron 22 parti. Sot do të nënshkruajmë marrëveshje me të cilën do të formojmë koalicion ma të cilin do të marrim pjesë së bashku në zgjedhjet lokale. Jetë në Maqedoni për të gjithë”, tha lideri i LSDM-së, Zoran Zaev para nënshkrimit.

Në koalicionin e LSDM-së u bashkuan edhe Të bashkuarit për Maqedoninë dhe dinjitetin.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close