fbpx

Marcelo do të firmosë kontratë pesëvjeçare me Real Madridin

 Klubi futbollistik Real Madrid dhe braziliani Marcelo (29) kanë rënë dakord të vazhdojnë bashkëpunimin edhe për pesë vite. Kjo do të thotë se futbollisti i kombëtares braziliane do të qëndrojë të “Mbretërit” deri në vitin 2022, raporton Anadolu Agency (AA).

Klubi i Madridit njoftoi se Marcelo do të nënshkruajë një kontratë të re nesër pasdite.

Më herët sot, Federata Spanjole e Futbollit njoftoi se Marcelo do të duhet të pushojë në dy ndeshjet e radhës në La Liga për shkak të kartonit të kuq që e mori në xhiron e fundit në barazimin 1-1 kundër Levantes.

Reali ka një fillim të keq të sezonit meqë në tre xhirot e para ka regjistruar një fitore dhe dy barazime, dhe aktualisht zë vendin e shtatë në tabelë me vetëm pesë pikë.

“Klubi Mbretëror” sonte fillon garat e sivjeme në Ligën e Kampionëve ku synon titullin e tretë radhazi në garën më elitare të klubeve në Evropë. Në Santiago Bernabeu, në kuadër të grupit “H“, Reali është nikoqir i APOEL-it nga Qipro.

Marcelo arriti në Real në vitin 2007 nga Fluminense e Brazilit. Që atëherë ai ka luajtur 414 ndeshje në fanellën e bardhë dhe ka shënuar 28 gola.

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close