fbpx

Mbappe mbrëmë vendosi një rekord i cili vështirë se do të arrihet nga dikush tjetër

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe.

Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord të ri në kompeticionin europian më të rëndësishëm për klube, një rekord që ka pak mundësi të thyhet në vitet e ardhshme, përcjellë albeu.com

Mbappe me golin e realizuar është bërë adoleshenti i parë në historinë e Champions League që ka shënuar dy gola në këtë kompeticion me dy skuadra të ndryshme.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close