fbpx

Maldini zgjedh trajnerin më të mirë në botë (FOTO)

Paolo Maldini ka zgjedhur më të mirët në mesin e trajnerëve.

Paolo Maldini ka përmendur tre emra për trajnerin më të mirë në botë.

Legjenda e Milanit ka tre trajnerë të cilët i vlerëson më shumë se të tjerët.

“Trajneri më i mirë tani për tani? E vështirë. Ka shumë të atillë, shembull Diego Simeone. Ndoshta Zinedine Zidane, por edhe më tej i mungon eksperienca. Gjithashtu më pëlqen puna që po bën Jurgen Klopp te Liverpooli dhe mënyra se si e bëri Dortmundin të luaj në këto nivele”, deklaroi Maldini.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close