fbpx

Kos dhe limon, recetë magjike për zhdukjen e rrudhave!

Janë pafund produktet kozmetikë që pretendojnë se e mbrojnë fytyrën tuaj nga rrudhat, por zakonisht ato janë shumë të shtrenjta dhe rezultatet nuk janë ato që ju prisnit.

Prandaj mënyra më e mirë për t’a mbajtur lëkurën tuaj larg rrudhave është të përdorni përbërësit natyralë që gjenden në kuzhinën tuaj.

Priyanka Chopra, një aktore e famshme indiane, këngëtare dhe një ikonë bukurie në botë është shembulli më i mirë për efikasitetin e këtyre dy produkteve natyralë. Me vetëm këta dy përbërës ajo ka arritur ta mbajë lëkurën e saj të freskët dhe pa rrudha. Dhe a e dini cila është pjesa më e bukur? Këta dy përbërës janë të përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

Hidratimi është gjëja kryesore për shëndetin e lëkurës dhe për shkëlqimin e saj”, – shpjegon Priyanka”. Ajo rekomandon se çdo femër duhet ta lajë fytyrën përpara se të shkojë në shtrat.

Maska që ajo përdor ka vetëm dy përbërës:

2 lugë gjelle lëng limoni i shtrydhur

½ filxhan çaji kos

Thjesht përziejini përbërësit në një tas dhe më pas aplikojeni maskën në fytyrën tuaj. Lëreni 30 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close