fbpx

Ja çfarë tha Ramush Haradinaj në fjalimin e tij për votimin e Qeverisë, foli dhe serbisht (VIDEO)

Mandatari për formimin e qeverisë, Ramush Haradinaj në fjalimin e tij në kuvend ka thënë se qeveria që do ta drejtojë ai do të kërkojë shumë punë, besim e përkushtim.

Më poshtë ndiqeni fjalimin e tij të plotë:

Ramush Haradinaj u është drejtuar serbisht qytetarëve serbë të Kosovës me disa fjalë në Parlamentin e Kosovës, ai ka kërkuar votën e të gjithë deputetëve dhe ka thënë se do të punojë për zhvillimin e Kosovës.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close