fbpx

Zidane: Ky është lojtari më i mirë në planet

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk i ka kursyer elozhet për Cristiano Ronaldon.

Tekniku francez ka lavdëruar tre liderët e Real Madridit, kapitenin Sergio Ramos dhe dy sulmuesit Cristiano Ronaldo e Karim Benzema.

“Ramos është lider, Cristiano është nga një tjetër planet dhe Benzema është talent i pastër”, ka thënë Zidane për beIN Sports.

Ronalo këtë sezon është favorit për ta fituar “Topin e Artë” të pestë në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close