fbpx

Bërnabiq: Dëshirojmë raporte të mira me Maqedoninë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq në takimin e së martës me kryeministrin e Maqeodinsë Zoran Zaev tha se nuk ka folur për mundësinë që vendi fqinj ta përkrah anëtarësimin e Kosovës në UNESKO.

Madje sipas Bërnabiq, kjo nuk ka ndodhur as me ambasadoren e Maqedonisë në beograd, Verma Jovanovska, transmeton Klan Kosova.

Asaj i është kërkuar nga mediat që ta komentoj një gjë të tillë, por që ka thënë se kjo nuk ka qenë tema e takimeve që ka zhvilluar me Zaev dhe Jovanovska. Ajo vetëm ka thënë se Serbia do të bëjë më të mirën dhe se me Maqedoninë kanë raporte shumë të mira.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close