fbpx

LSDM filloi fushatën zgjedhore

Kryetari i Lidhjes Social Demokrate i Maqedonisë, Zoran Zaev bashkë me Petre Shilegov dhe Filip Temellkovski zyrtarisht kanë shpallur të filluar fushatën për zgjedhje lokale, njofton Portalb.mk.

Lideri Zaev në Shkup shprehu se më rëndësi është që të shohim mbi interesat personale për ato shtetërore.

“Ndryshime janë ligj jetësor. Ne japin jetë në themelet e së kaluarës. Kemi një mundësi të shkëlqyer që të tregojmë se meritojmë të ardhme. Të shihemi të gjithë në të. Të gjithë së bashku në NATO. Maqedonia shtet-anëtar i tridhjetë, është realitet për Maqedonia që të jetë pjesë e saj”, tha Zaev.

Fushata zgjedhore e lokaleve zyrtare nis me 25 shtator kurse zgjedhjet mbahen më 15 tetor. Nesër, 9 shtator shpallet edhe lista zyrtare e kandidatëve për kryetar dhe këshilla kryetar ndërkohë që për ata të pavarur tashmë është shpallur.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close