fbpx

BDI, BESA dhe Aleanca bëhen bashkë në komunën e Gazi Babës

Bashkësia lokale “Alija Avdoviç”-Hasanbeg ka organizuar të gjithë kryetarët e degëve të Gazi Babës nga partitë shqiptare të bashkohen. Si që shihet në fotografi, Lëvizja BESA përfaqësohet nga Fatmir Shaqiri, Bashkimi Demokratik për Integrim nga Ali Sadiku dhe Aleanca për Shqiptarët nga Shefik Ukiqi.

Ata u bashkuan dhe vendosën që në zgjedhjet lokale në komunën e Gazi Babës për këshilltarë komunal të garojnë me listë të përbashkët. Ata gjithashtu nënshkruan marrëveshjen për listën e përbashkët për këshilltarë komunal.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close