fbpx

“Oh, my love” i regjisorit Kole Angellovski fitues në festivalin “FerFilm” në Ferizaj

Ka përfunduar festivali i filmit FerFilm 2017-të, i cili ka filluar më 2 shtator dhe ka zgjatur deri mbrëmë në Ferizaj, shkruan KultPlus.

Kështu në ceremoninë e mbylljes së festivalit u ndanë çmimet për filmat më të mirë të këtij edicioni.

Juria në përbërje të Mevlan Saracit, Lyobo Yonchev dhe Alina Cyranek vendosën:

Filmi më i mirë fiction- ‘Oh, my love’ nga Kole Angelovski

Filmi më i mirë dokumentarë- ‘In the mirror’ nga Yulia Kantcheva

Filmi më i mirë i shkurtër- ‘The children will come’ nga Ana Jakimska

Filmi më i mirë dokumentar i shkurtër- ‘Daniel’ nga Anastazja Dabrowska

Filmi më i mirë i shkurtër i animuar- ‘Round trip: MARY’ nga Zharko Ivanov

Filmi më i mirë i shkurtër eksperimental- ‘Couplets for an Everlasting Eve’ nga Begoña Vicario

Çmimi i parë ‘Special Mention’- ‘The grabage’ i Kushtrim Asllanit

Çmimi i dytë ‘Special Mention- ‘Comrade Sebastian’ nga Martin Genovski.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close