fbpx

Ndeshja Shqipëri-Maqedoni nis me skandal, vërshëllehet himni shqiptar

Ka nisur në mënyrën më të keqe ndeshja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë.

Sapo ka filluar të këndohet himni i Shqipërisë, tifozët maqedonas të ndodhur në stadiumin e Strumicës e kanë vërshëllyer.Ndërkohë u pa se lojtarët shqiptarë tek kombëtarja maqedonase refuzuan të këndonin himnin maqedonas.

Ky takim është i vlefshëm për xhiron e tetë kualifikuese të grupit G në kuadër të Kampionatit Botëror të Futbollit.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close