fbpx

Lista zyrtare e kandidatëve të LSDM-së

Lidhja Social Demokrat e Maqedonisë (LSDM) nëpërmjet kumtesës së dërguar për media ka publikuar emrat e kandidatëve të përzgjedhur deri më sot nga kjo parti. Sipas asaj që shkruhet në kumtesë, kjo parti në zgjedhje lokale do të del me program dhe kandidatë profesional, njofton Portalb.mk.

“LSDM në zgjedhjet e tanishme lokale do të del me ofertë të ndershme të programit dhe kandidatëve të cilët janë profesionistë në drejtimet e tyre, personalitete që janë të njohur për opinionin dhe që janë të gatshëm të punojnë në interes të qytetarëve. Në drejtim të transparencës dhe informimit në kohë të opinionin ju njoftojmë se deri sot është përfunduar procedura dhe janë vërtetuar kandidatët nga LSDM për kryetarë komunash për zgjedhjet lokale të vitit 2017 në këto komuna”, shkruhet ndër të tjerash në kumtesën e LSDM-së.

Siç njoftojnë nga kjo parti, për kandidaturat e tjera do të njoftojnë ditëve në vijim.

Më poshtë i keni të ndara komunat në bazë të njësive zgjedhore në Maqedoni me emrat e kandidatëve të LSDM-së për kryetar komunash në zgjedhjet lokale 2017.

Lsdm kandidatet

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close