fbpx

Tramp do ta emërojë Riçard Grinel ambasador të SHBA-së në Gjermani

Presidenti, Donald Tramp, do ta emërojë ish-zëdhënësin e misionit të SHBA-së në KB, Riçard Grinel për ambasador amerikan në Gjermani, kumtoi Shtëpia e Bardhë.

Grinel ishte zëdhënës i misionit të SHBA-së në KB prej vitit 2001 deri në vitin 2008, gjatë drejtimit të presidentit Xhorxh Bush. Për momentin ai është komentator i jashtëm politik i televizionit “Foks njuz”.

Kandidatura e Grinelit duhet të miratohet nga Senati dhe nëse ndodh kjo ai do të jetë ambasadori i parë i SHBA-së prej komunitetit LGBT në mandatin e deritanishëm të Donald Trampit. 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close