fbpx

Tiranë, u fal namazi i Bajramit në sheshin “Skëndërbej”

Qindra besimtarë myslimanë falën sot herët në mëngjes, në orën 06:50, namazin e Bajramit në sheshin “Skëndërbej” në Tiranë.

Kreu i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, në mesazhin e tij bëri thirrje për më shumë solidaritet, dashuri dhe paqe mes njerëzve, shkruan Oranews.

Ndërkohë, pas faljes së Bajramit priten edhe kurbanët, ku një pjesë e të cilëve shpërndahen për nevojtarët.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close