fbpx

Këto janë dobitë që ju sjellin rrepat

Ndonëse në shikim të parë, rrepat duken si një ushqim jo shumë atraktiv dhe me shumë shije, në fakt ato kanë shumë dobi dhe të mira për organizimin e njeriut, transmeton Lajmi.net.
Më poshtë do të kuptoni cilat janë të mirat e rrepave:

Luftojnë aneminë

Përmban shumë minerale

Ndihmon në absorbimin më të mirë të kalciumit

Pastron trupin

Vepron kundër sëmundjeve dhe tumoreve

Rikthen gjakun dhe ul shtypjen e gjakut.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close