fbpx

“Kallashnikov” promovoi automjet për shpërndarjen e protestuesve

Kompania ruse “Kallshnikov”, e njohur për pushkën e saj AK-47, paraqet prodhim të ri – automjet për shpërbërje të protestuesve.

Kamioni blindues “Shçit” (mburojë), ana e përparme e së cilës ngjason me buldozerin, ka mburojë çeliku, e cila varësisht nga terreni mund të grumbullojë ose tërheq.

Në majen e mburojës ka top uji, ndërsa kamioni posedon edhe hapës për pushkë, të cilat do të gjuanin gaz lotsjellës ose plumba gome, pastaj  drita verbuese, altoparlant dhe megafonë, si dhe sirena policore.

“Shçit” është një nga automjetet më të avancuara të këtij lloji.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close