fbpx

8 makinat më të besueshme në SHBA (Foto)

Janë publikuar në Shtetet e Bashkuata të Amerikës, rezultatet e anketës vjetore mbi raportet e besueshmërisë ndaj makinave, të konsumatorëve amerikanë.

Anketa bazohet në informacionin e mbledhur nga kompani që zotërojnë dhe japin me qera mbi gjysëm milioni makina, me modele nga viti 2010-2017, ku përfshihen mbi 300 modele, transmeton Top Channel.

Në anketë renditen plot 28 marka prodhimi makinash, ku tetë të parat klasifikohen si më të besueshmet, nga 09-18 klasifikohen si të besueshme dhe 11 të fundit klasifikohen si më pak të besueshme.

Edhe këtë vit, Lexus dhe kompania e saj mëmë Toyota, kryesojnë renditjen e markave më të besueshme të makinave, në SHBA.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close