fbpx

Dita e parë e punës, deputetët i presin raportet për agjencitë e zbulimit

Në ditën e parë të punës, deputetët e Kuvendit të Maqedonisë i pritën raportet për zbulim, seanca e Komisionit për Mbikëqyrje të Agjencive për Zbulim është caktuar ditë më parë, njofton Portalb.mk.

Deputetët sot do të shqyrtojnë raportet e punës së Drejtorisë për Siguri dhe Kundërzbulim (DSK) gjatë viti 2016, si dhe raportin për punë gjatë vitit të kaluar të Agjencisë për Zbulim.

Pritet prania e njerëzve të parë të Drejtorisë dhe Agjencisë edhe pse kjo nuk ishte praktikë kur me DSK-në udhëhiqte Sasho Mijallkov, i cili asnjëherë nuk u paraqit në debatet e komisioneve kuvendore. Drejtori i ri i DSK-së është Goran Nikollovski.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shiko edhe
Close
Back to top button
Close