fbpx

Një stuhi e fuqishme e goditi Stambollin #VIDEO

Një stuhi e fuqishme e goditi sot pasdite Stambollin, duke shkaktuar reshje të rrëmbyeshme të shiut me breshër dhe bubullima. Sheshi Taksim dhe rrugët përreth janë tërësisht të përmbytura, ndërsa era e fuqishme i rrëmbente automobilat.

Janë përmbytur edhe linja të tramvajit nga periferia e qytetit drejtë qendrës. Në ndërprerje ka qenë edhe qarkullimi në metro.

Qendra tregtare e Stamboll “Eminonju” në bregun e Bosforit, gjithashtu, është nën ujë. Hapësira para tregut egjiptian është i përmbytur, ndërsa uji i ardhur e ka arritur nivelin e detit.

Stuhia ka zgjatur rreth një orë, pas çka ekipet komunale i kanë pastruar rrugët dhe po rikuperohet komunikacioni në qytet.

Shërbimi meteorologjik paralajmëroi se sonte pritet stuhi dhe reshje të rrëmbyeshme të shiut në bregun aziatik të Stambollit.

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close