fbpx

Zvicra shpall Xhakën futbollistin më të mirë të vitit, ndërsa golin e Shaqirit më të bukurin (VIDEO)

Janë ndarë çmimet “Swiss Football Awards” dhe futbollisti më i mirë i zgjedhur nga Zvicra është mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, njofton Koha.net.

Në sezonin e fundit të tij, ai fitoi dy tituj me “Topçinjtë” dhe siguroi vend në ekipin e parë të klubit londinez.

Në mbrëmjen e së hënës ka fituar çmim edhe ylli tjetër shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri. Ai fitoi për golin më të bukur, për ndeshjen ndaj Bjellorusisë.

Shaqiri

 

Tags

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close